Fan-Site Facebook

Rajongója vagyok!

Rafael Nadal hírek

[2017-10-11] 75. tornagyőzelmét aratta Nadal
A kínai nyílt teniszbajnokság döntőjében Nick Kyrgios ellenfeleként két szettben diadalmaskodott, így megnyerte a tornát. Rafael Nadal ezzel az eredménnyel tovább növelte az előnyét a virágranglistán második helyen szereplő Federerrel szemben.
[2017-10-06] A világelső már az elődöntőben
Rafael Nadal a pekingi nyílt teniszbajnokságon bejutott a legjobb négy közé. A negyeddöntőben az amerikai Isner ellenfele volt, a játszmák 6:4, 7:6-ra végződtek, de a rövidítésben Nadal 7-0-ra verte ellenfelét.
[2017-09-26] Rafael Nadal és Roger Federer egy csapatban játszott
A két világsztár szombaton a Laver kupán találkozott a prágai O2 Arénában. Nadal és Federer leginkább riválisként lépnek pályára, most azonban a közös sikerért küzdöttek. A Ryder Kupa mintájára megszervezett Laver Kupán az európai csapatot a svéd Björn Borg, az amerikait John McEnroe vezette. A három játéknapon három egyes és egy páros mérkőzést tartottak. Nadal mindhárom napon pályára lépett. Az első mérkőzésen Isner ellen játszott, melynek eredménye 5:7, 6:7 (1-7) lett, majd Sock ellen nyert 6:3, 3:6, 11:9-re. Rafael Nadal Roger Federerrel Jack Sock és Sam Querrey ellenfeleként is pályára lépett, ez a mérkőzés 6:4, 1:6, ill. a 10 pontig tartó rövidítés eredménye 10:5 lett. Mindkét játékos számára feledhetetlen volt a nap, élvezték a közös játékot és azt is, hogy most nem ellenfelek voltak. Nadal a sajtótájékoztatón azt is elmondta, hogy a közönség fantasztikus volt és szerencsésnek érzi magát, hogy részese lehetett ennek a történelmi pillanatnak. A Laver Kupa idén debütált először, jövőre az Egyesült Államokban rendezik majd meg.

[2017-09-14] Nadal a 16. Grand Slam-győzelmét aratta
Rafael Nadal harmadik alkalommal nyerte meg az US Opent. A spanyol játékos ellenfele a döntőben a dél-afrikai Kevin Anderson volt. A mérkőzés eredménye 6:3, 6:3, 6:4 lett, Nadal javára. Kevin Anderson és Nadal negyedik alkalommal mérkőzött meg egymással, minden alkalommal a spanyol klasszis került ki győztesen.
[2017-09-09] Nadal simán győzött, döntős
Rafael Nadal 4:6, 6:0, 6:3, 6:2-re legyőzte Andrej Rubljovot, majd Del Potro ellenfeleként is jobbnak bizonyult. 2013 után Rafael Nadal most először jutott az Egyesült Államok nemzetközi teniszbajnokságának döntőjébe. A sokak által várt álomdöntő ugyan elmarad, mert Federer nem jutott tovább, de a spanyol klasszisnak drukkolhatunk. Nadal ellenfele a dél-afrikai Kevin Anderson lesz.

[2017-09-07] Nadal a legjobb 4 között
A New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokságban Nadal és Federer is továbbjutott. Nadal Leonardo Mayer ellenfeleként tudott nyerni 3 óra 20 perc alatt, így bejutott a legjobb 16 közé. Majd 6:1, 6:2, 6:2-re nyert Andrej Rubljov ellen, így már a legjobb négy között várhatja a pénteki játéknapot.
[2017-09-01] Nadal az első helyen
2014 után, idén újra Rafael Nadal vezeti a férfi teniszezők világranglistáját. A játékos a US Open első körében továbbjutott, 7:6, 6:2, 5:2-re győzte le Dusan Lajovicsot.
[2017-07-15] Nadal csaknem ötórás mérkőzésen szenvedett vereséget
A teniszező szerint törvényszerű volt a wimbledoni teniszbajnokság hétfői mérkőzésén a Gilles Müllertől elszenvedett veresége. Nadal ötjátszmás, majdnem 5 órás mérkőzésen kapott ki ellenfelétől. A játékos minderről úgy vélekedett, hogy mivel nem tudta az első és a második szettben a legjobbját nyújtani a továbbiakban már csak futott az eredmény után. Az emlékezetes találkozó első két játszmáját Müller nyerte 6:3-ra és 6:4-re, majd Nadal 3:6, 4:6-os eredménnyel egyenlített, végül pedig 15:13-as szettel zárult a mérkőzés Müller javára.

Kövess minket a Facebookon is, hogy ne maradhass le az oldallal kapcsolatos legújabb hírekről, információkról: Fansite.hu a Facebookon

Minden jog fenntartva © 2017, rafaelnadal.fan-site.hu | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat: info(kukac)fan-site.hu | WebMinute Kft.

Néhány oldalajánlatunk: Copy Con | Roger Federer | Lionel Messi | Ronaldinho | Bradley Cooper | Az összes rajongói oldalunk listája